PGE Paliwa sp. z o.o.
PGE PALIWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS 0000050911NIP 6751019150 REGON 351201910 Kraków
- Przychód 2025
- 554 mln zł
- Zmiana rok do roku
- −61,8 %
- Pozycja w Polsce wg przychodu
- 1520. z 3 961
- Pozycja w branży wg przychodu
- 291. z 801, Handel hurtowy
Wyniki finansowe z ostatnich lat
| Rok | Przychód | Zmiana r/r |
|---|---|---|
| 2025 | 554 mln zł 1 | −61,8 % |
| 2024 | 1,4 mld zł 1 | −78,9 % |
| 2023 | 6,9 mld zł 1 | −20,2 % |
| 2022 | 8,6 mld zł 1 | +1 419,9 % |
| 2021 | 565 mln zł 1 | b.d. |
1 Przychód podatkowy wykazany w zeznaniu CIT, według danych Ministerstwa Finansów o największych podatnikach CIT.
„b.d.” oznacza brak danych w dostępnym sprawozdaniu. Brakujących lat nie szacujemy.
O spółce w liczbach
Siedziba spółki PGE Paliwa sp. z o.o. znajduje się w Krakowie (województwo małopolskie). W naszych zestawieniach spółka występuje w branży „Handel hurtowy”. Przeważająca działalność w rejestrze to sprzedaż hurtowa paliw stałych, ciekłych, gazowych oraz produktów pochodnych. Data rejestracji podmiotu to 15.10.2001 r.
Za rok 2025 spółka wykazała przychód podatkowy na poziomie 554 mln zł i zajmuje 1520. pozycję spośród 3961 firm w zestawieniu ogólnopolskim.
Wynik okazał się mocno słabszy od poprzedniego, spadek wyniósł 61,8 %. W okresie 2021 do 2025 przychód zmieniał się średnio o −0,5 % rocznie. Najwyższy przychód w ujętym okresie spółka osiągnęła w 2022 roku.
W województwie małopolskim to 97. firma pod względem przychodu (na 257). W zestawieniu firm w Krakowie jest na 54. pozycji. Na tle branży „Handel hurtowy” to pozycja 291 na 801 sklasyfikowanych firm.
Przychód pokazujemy według jawnych danych Ministerstwa Finansów o podatnikach CIT. To kategoria podatkowa, liczona inaczej niż przychody ze sprawozdania finansowego.
Pozycje w rankingach
- Handel hurtowyPrzychód, 2025 291.z 801
- Województwo małopolskiePrzychód, 2025 97.z 257
- PolskaPrzychód, 2025 1520.z 3 961
- KrakówPrzychód, 2025 54.z 130
- PolskaWzrost przychodu r/r, 2025 3476.z 3 487
- Handel hurtowyWzrost przychodu r/r, 2025 700.z 702
- Województwo małopolskieWzrost przychodu r/r, 2025 229.z 229
- KrakówWzrost przychodu r/r, 2025 118.z 118
Zarząd i wspólnicy
- Numer KRS
- 0000050911
- Organy w odpisie
- zarząd, prokura, wspólnicy z liczbą udziałów
- Wpis do rejestru
- 2001-10-15
Aktualny skład zarządu, prokurentów i wspólników tej spółki zawiera odpis z Krajowego Rejestru Sądowego.
Odpis w wyszukiwarce KRSSpółki o podobnej skali
| Poz. | Spółka | Branża | Przychód |
|---|---|---|---|
| 288 | Viessmann sp. z o.o. Wrocław | Handel hurtowy | 561 mln zł −10,1 % |
| 289 | Venor Polska sp. z o.o. Kraków | Handel hurtowy | 561 mln zł −7,1 % |
| 290 | Sarantis Polska S.A. Piaseczno | Handel hurtowy | 555 mln zł +7,1 % |
| 292 | Eko - Tank sp. z o.o. Osie | Handel hurtowy | 552 mln zł −4,6 % |
| 293 | Profarm PS sp. z o.o. Stara Iwiczna | Handel hurtowy | 550 mln zł +2,7 % |